Uroczystość Bożego Ciała w parafii Krosno - Turaszówka (2013 rok)

"To jest chleb, który z nieba zstąpił, nie jest on taki, jak ten, który jedli wasi przodkowie, a pomarli. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".

W uroczystość Bożego Ciała składamy Bogu dziękczynienie za dar Miłości, jaką Jezus złożył na drzewie krzyża, nade wszystko zaś dziękczynienie za dar Eucharystii.Tuż przed swoją męką i śmiercią, Pan Jezus dokonał niezwykłego czynu. Ofiarując siebie samego jako ofiarę przebłagalną za ludzkie grzechy, z miłości do człowieka ustanowił Najświętszy Sakrament. Podczas wieczerzy Jezus wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i podał im mówiąc: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje". Następnie odmówiwszy dziękczynienie nad kielichem, podał go zgromadzonym, zachęcając ich, aby z niego wszyscy spożywali: "Bierzcie i pijcie, to jest Krew moja".

W tym roku, procesja w naszej parafii wyruszyła po Mszy św. o godz. 10.30 ul. Wyspiańskiego, Klonową i Wincentego Pola. Pierwszy ołtarz ustawiony był obok posesji p. Kapałów, drugi - p. Chochołek-Chomycz, trzeci na działce p. Zawisza i czwarty obok posesji p. Biedroniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tego Święta. Pracującym przy budowie ołtarzy, strażakom OSP Turaszówka, scholi parafialnej, ministrantom, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryi, p. organiście. Do spotkania w przyszłym roku, podczas kolejnej procesji Bożego Ciała.