Uroczystość Bożego Ciała w parafii Krosno - Turaszówka (2014 rok)

Boże Ciało to święto chrześcijańskie, obchodzone w kościele katolickim, prawosławnym i anglikańskim, w czwartek po pierwszej niedzieli po Zielonych Świętach. Charakterystycznym elementem tego święta, jest procesja z konsekrowaną hostią, zatrzymująca się przy czterech ołtarzach. Święto to przypomina nam jedną z największych tajemnic Kościoła - tajemnicę miłości Boga, zawartą w konsekrowanym chlebie, tajemnicę Eucharystii. Eucharystia to szkoła nadziei, to szkoła miłości, to wcielona miłość Boga do człowieka. Tę prawdziwą szkołę miłości i nadziei, otrzymał człowiek w Wieczerniku, potem na Golgocie, a teraz otrzymuje ją na każdej Mszy św.

W naszej parafii, tradycyjnie już po Mszy św. o godz. 10.30, przy pięknej pogodzie, wyruszyła uroczysta procesja z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, do czterech ołtarzy, ustawionych w tym roku przy ul. Wyspiańskiego i Reja. Ołtarze były wystawione obok posesji Państwa Kapałów, Michalskich, Buczyńskich i Podkulów.

Na zakończenie nabożeństwa, uroczyście odśpiewano pieśń "Ciebie Boga wysławiamy...", ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tego Święta. Pracującym przy budowie ołtarzy, strażakom OSP Turaszówka, ministrantom, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryi, p. organiście. Do spotkania w przyszłym roku, podczas kolejnej procesji Bożego Ciała.