Uroczystość Bożego Ciała w parafii Krosno - Turaszówka (2015 rok)

"To jest chleb, który z nieba zstąpił, nie jest on taki, jak ten, który jedli wasi przodkowie, a pomarli. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".

4 czerwca 2015 roku. Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie już, po Mszy św. o godz. 10.30, przy pięknej pogodzie, wyruszyła z kościoła uroczysta procesja z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie do czterech ołtarzy, ustawionych w tym roku przy ul. Wyspiańskiego obok domu p. Kapałów, następnie poszliśmy na ul. Klonową do drugiego ołtarza obok posesji p. Gałuszków. Trzeci ołtarz został usytuowany przy ogrodzeniu rozdzielni gazu, a ostatni na pętli autobusowej, obok toru kolejowego.
       Pan Jezus idzie tymi ulicami i drogami, po których codziennie zdążają ludzie do pracy, dzieci do szkoły, chorzy do lekarza. Rzeczywistość religijna przenosi się w miejsca, które zwykle nie kojarzą nam się z Bogiem i modlitwą. Idzie miedzy domami, obok sklepów, przystanków autobusowych. Drogi, którymi jadą codziennie samochody, w tym jedynym dniu stają się miejscem publicznego wyznania wiary i uwielbienia Boga. Podczas procesji w uroczystość Bożego Ciała, uświadamiamy sobie na nowo prawdę o tajemnicy obecności Boga, który jest realnie obecny w świecie.
       Na zakończenie nabożeństwa ks. Jacek udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tego Święta. Pracującym przy budowie ołtarzy, strażakom OSP Turaszówka, ministrantom, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryi, p. organiście. Do spotkania w przyszłym roku, podczas kolejnej procesji Bożego Ciała.