Uroczystość Bożego Ciała w parafii Krosno - Turaszówka (2016 rok)

Uroczystość Bożego Ciała przypomina nam jedną z największych tajemnic Kościoła - tajemnicę miłości Boga, zawartą w konsekrowanym chlebie, tajemnicę Eucharystii.
       Charakterystycznym elementem tego święta jest procesja z konsekrowaną hostią, zatrzymująca się przy czterech ołtarzach, urządzana dla uczczenia Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii.
      W tym roku, procesja w naszej parafii wyruszyła po Mszy św. o godz. 10.30 ul. Wyspiańskiego w kierunku ul. Bema, a dalej drogą równoległą do ul. Bema. Ołtarz pierwszy był ustawiony obok zakładu fryzjerskiego, drugi ołtarz obok kapliczki przy ul. Bema, trzeci obok domu p. Słysiow i ostatni obok posesji p. Piotrowiczów. Za budowę ołtarzy tradycyjnie już odpowiedzialna była Akcja Katolicka, Róże różańcowe, Domowy Kościół, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
       Procesji przewodniczyli kapłani naszej parafii - ks. Proboszcz Tadeusz Żygłowicz, ks. Prałat Julian Bieleń i ks. wikariusz Jacek Łuc. Przy ostatnim ołtarzu, po odśpiewaniu hymnu "Ciebie Boga wysławiamy", ks. Prałat udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tego Święta. Pracującym przy budowie ołtarzy, strażakom OSP Turaszówka, scholi parafialnej, ministrantom, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryi, p. organiście. Do spotkania w przyszłym roku, podczas kolejnej procesji Bożego Ciała.