Uroczystość Bożego Ciała w parafii Krosno - Turaszówka (2017 rok)

"Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę swej męki, daj nam taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków..."

Uroczystość Bożego Ciała przypomina nam jedną z największych tajemnic Kościoła - tajemnicę miłości Boga, zawartą w konsekrowanym chlebie, tajemnicę Eucharystii.
       W Polsce, od XV wieku, istnieje zwyczaj śpiewania czterech Ewangelii przy czterech ołtarzach ustawionych w drodze pochodu, symbolizujących cztery strony świata. Ten śpiew Ewangelii jest wyznaniem wiary, iż pod postaciami chleba mamy wśród siebie tego samego Jezusa Chrystusa, o którym opowiadają Ewangelie.
       W tym roku, 15 czerwca, tradycyjnie już po Mszy św. o godz. 10.30, wyruszyła z kościoła uroczysta procesja z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie do czterech ołtarzy, ustawionych w tym roku przy ul. Klonowej. Pierwszy, obok domu p. Wójcika przygotowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, następny obok posesji p. Gałuszków Grupa Modlitewna, trzeci ołtarz został usytuowany przy ogrodzeniu rozdzielni gazu, a przygotowali go rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Ostatni ołtarz na pętli autobusowej, obok toru kolejowego, udekorowała Akcja Katolicka.
       Procesji przewodniczyli kapłani naszej parafii - ks. Proboszcz Tadeusz Żygłowicz, ks. Prałat Julian Bieleń i ks. wikariusz Stanisław Bąk. Przy ostatnim ołtarzu, po odśpiewaniu hymnu "Ciebie Boga wysławiamy", ks. Proboszcz udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tego Święta. Pracującym przy budowie ołtarzy, strażakom OSP Turaszówka, ministrantom, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryi, p. organiście.
       Do spotkania w przyszłym roku, podczas kolejnej procesji Bożego Ciała.