Uroczystość Bożego Ciała w parafii Krosno - Turaszówka (2020 rok)

11 czerwca 2020 roku. Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie już, po Mszy św. o godz. 10.30, przy pięknej pogodzie, wyruszyła z kościoła uroczysta procesja z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie do czterech ołtarzy, ustawionych w tym roku ...
       Wlaśnie. Ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju, ołtarze w tym roku były ustawione wokół kościoła. Nie zmienia to jednak faktu, że podczas procesji w uroczystość Bożego Ciała, uświadamiamy sobie na nowo prawdę o tajemnicy obecności Boga, który jest realnie obecny w świecie.
       Na zakończenie nabożeństwa ks. Proboszcz, w tym roku w kościele, udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tego Święta. Pracującym przy budowie ołtarzy, strażakom OSP Turaszówka, ministrantom, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryi, p. organiście. Do spotkania w przyszłym roku, podczas kolejnej procesji Bożego Ciała - miejmy nadzieję, ze przejdzie ona już ulicami naszej miejscowości.