Uroczystość Bożego Ciała w parafii Krosno - Turaszówka (2022 rok)

Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Tradycyjnie już, po Mszy św. o godz. 10.30, przy pięknej pogodzie, wyruszyła z kościoła uroczysta procesja z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie do czterech ołtarzy, ustawionych podobnie jak w ubiegłym roku wokół kościoła. Uroczystości przewodniczyli: ks. Proboszcz Tadeusz Żygłowicz oraz ks. Prałat Julian Bieleń.
       Na zakończenie procesji, po uroczystym odśpiewaniu pieśni "Ciebie Boga wysławiamy", ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo zakończyła pieść "Boże coś Polskę".
       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tego Święta. Pracującym przy budowie ołtarzy, strażakom OSP Turaszówka, ministrantom, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryi, p. organiście. Do spotkania w przyszłym roku, podczas kolejnej procesji Bożego Ciała.