Parafialna Droga Krzyżowa 2011.

Panie Jezu Chryste, dla nas przyjąłeś los ziarna pszenicy, które pada w ziemię i obumiera by wydać plon obfity. Zapraszasz nas byśmy kroczyli za Tobą tą drogą. Poprzez nasze towarzyszenie Ci na Drodze Krzyżowej chcesz prowadzić nas drogą ziarna pszenicy, drogą sięgającą aż po wieczność.
            Krzyż - ofiara z nas samych - bardzo nam ciąży. Jednak na Twej Drodze Krzyżowej poniosłeś także mój krzyż. I nie czyniłeś tego jedynie kiedyś, w przeszłości, gdyż Twoja miłość jest współczesna memu życiu. Dźwigasz go dzisiaj, ze mną i dla mnie. W przedziwny sposób pragniesz bym i ja teraz, jak niegdyś Szymon z Cyreny, niósł z Tobą Twój krzyż, a towarzysząc Ci, razem z Tobą ofiarował się dla odkupienia świata.

kard. Joseph Ratzinger - Rozważania do Drogi Krzyżowej w 2005 r. w Koloseum

W piątek, 15 kwietnia, wyruszyła na ulice naszego osiedla procesja z krzyżem. Nabożeństwo rozpoczęła Msza św. odprawiona przez Proboszcza ks. Tadeusza Żygłowicza i ks. Janusza Zajdla. Po Mszy św. ks. Janusz, który przewodniczył tegorocznej Drodze Krzyżowej uroczyście zapalił paschał, od którego zapalono pochodnie, świece i znicze. Na czele, niosąc zapalone pochodnie, szli ministranci, lektorzy i dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryi. Procesję zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Turaszówki. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła ulicami Wyspiańskiego i Reja. Krzyż nieśli m.in. strażacy z OSP Turaszówka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, Róże różańcowe, przedstawiciele dzieci i młodzieży, matek i ojców, nauczyciele.
          Przy każdej stacji, przedstawiciel wspólnoty niosącej krzyż prowadził rozważanie, potem przy plakacie symbolizującym stację Drogi Krzyżowej kładziono zapalony znicz.
          Przy ostatniej, XIV Stacji umieszczonej przy krzyżu misyjnym obok kościoła, ks. Proboszcz podziękował uczestnikom Drogi Krzyżowej, oraz wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji tego nabożeństwa. Zapraszał również, jeśli Pan Bóg pozwoli, na przyszły rok ...
          Na zakończenie kapłan udzielił specjalnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom.

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę