Parafialna Droga Krzyżowa 2012.

Idziesz przez wieki,
Krwią znaczysz drogę,
Ciężką od cierpień i bólu.
Krzyż niesiesz ciężki,
Koisz duszy trwogę,
O Jezu Chryste, nasz Królu.

W czwartek, 29 marca, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Tadeusza i wikariusza ks. Janusza, wyruszyła na ulice naszego osiedla procesja z krzyżem. Kolejny rok przedstawiciele dzieci, młodzieży, nauczycieli, grup katolickich naszej parafii, matek i ojców, strażaków z OSP Turaszówka, nieśli krzyż ulicami Turaszówki, rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej.
          Nabożeństwo rozpoczęła odprawiona o godz. 19.00 Msza św. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła ulicami: Długą, Wincentego Pola, Klonową i Wyspiańskiego. Przy każdej stacji, przedstawiciel grupy niosącej krzyż prowadził rozważanie.
          Przy ostatniej, XIV Stacji umieszczonej obok kościoła, ks. Proboszcz podziękował uczestnikom Drogi Krzyżowej, oraz wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji tego nabożeństwa. Zapraszał również do uczestnictwa w tym nabożeństwie w przyszłym roku.
          Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił specjalnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom nabożeństwa.

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę