Parafialna Droga Krzyżowa 2013.

Krzyż - ofiara z nas samych - bardzo nam ciąży.
Jednak na twej Drodze Krzyżowej poniosłeś także mój krzyż.
I nie czyniłeś tego jedynie kiedyś, w przeszłości,
gdyż Twoja miłość jest współczesna memu życiu.
Dźwigasz go dzisiaj, ze mną i dla mnie.
W przedziwny sposób pragniesz, bym i ja teraz,
jak niegdyś Szymon z Cyreny, niósł z Tobą Twój krzyż,
a towarzysząc Ci, razem z Tobą ofiarował się dla odkupienia świata.

Droga Krzyżowa w Koloseum 2005 - tekst kardynała Józefa Ratzingera.

W czwartek, 21 marca, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Tadeusza, ks. Prałata Juliana Bielenia i wikariusza ks. Damiana, wyruszyła na ulice Turaszówki procesja Drogi Krzyżowej. Jak co roku, przedstawiciele dzieci, młodzieży, grup katolickich naszej parafii, strażaków z OSP Turaszówka nieśli krzyż ulicami naszej miejscowosci, rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej.
          Nabożeństwo rozpoczęła odprawiona o godz. 18.00 Msza św. Trasa Drogi Krzyżowej, pierwszy raz w historii parafii, wiodła na ul. Klonową. Przy każdej stacji, przedstawiciel grupy niosącej krzyż prowadził rozważanie.
          Przy ostatniej, XIV Stacji, ks. Proboszcz podziękował uczestnikom Drogi Krzyżowej, oraz wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji i do zapewnienia bezpieczeństwa uczestniczącym w tym nabożeństwie.
          Na zakończenie ks. Tadeusz udzielił specjalnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom nabożeństwa.

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę