Parafialna Droga Krzyżowa 2014.

"Krzyż nie jest znakiem śmierci, lecz życia; nie rozczarowania, ale nadziei; nie klęski, ale zwycięstwa. Jak głosi starożytny hymn liturgiczny, Krzyż Chrystusa jest wręcz "jedyną nadzieją", ponieważ wszelkie inne obietnice zbawienia są złudne, nie rozwiązują bowiem fundamentalnego problemu człowieka: problemu zła i śmierci. Dlatego chrześcijanie czczą Krzyż i widzą w nim najdoskonalszy znak Miłości i Nadziei. Także ludzie młodzi - z natury zwróceni ku życiu, przyjmują Krzyż Chrystusa - jak Franciszek z Asyżu i wszyscy święci - bo rozumieją, że bez niego tajemnica życia pozostałaby bezsensowną zagadką.
           A więc - "Witaj, Krzyżu, Nadziejo jedyna!".

Papież Jan Paweł II

W piątek, 11 kwietnia, wyruszyła na ulice naszego osiedla procesja z krzyżem. Trasa procesji wiodła ulicami Wyspiańskiego i Reja. W tem roku, z racji trwających właśnie w naszej parafii misji świętych, nabożeństwu przewodniczył misjonarz, ks. Jan, który przy każdej stacji prowadził rozważanie. Krzyż, tradycyjnie już, nieśli m.in. strażacy z OSP Turaszówka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, Róże różańcowe, przedstawiciele dzieci i młodzieży, matek i ojców, ministranci.
          Przy ostatniej, XIV Stacji umieszczonej przy krzyżu misyjnym obok kościoła, ks. misjonarz udzielił specjalnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom nabożeństwa. Przed błogosławieństwem, ks Jan, kapłani z naszej parafii oraz przedstawicielka dzieci, przymocowali do krzyża tabliczkę, która ma przypominać o odbytych w 2014 roku w naszej parafii misjach świętych .

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę