Parafialna Droga Krzyżowa 2015.

Droga Krzyżowa, to nabożeństwo nawiązujące do przejścia Pana Jezusa od Pretorium Piłata na wzgórze Golgoty. Męka rozważana jest w 14 symbolicznych stacjach. Pismo Święte nie zawiera dokładnej trasy Drogi Krzyżowej, a tylko 9 spośród 14 stacji ma swą podstawę w ewangelicznych opisach męki Pańskiej. Pierwsi chrześcijanie otaczali czcią te święte miejsca w Jerozolimie. Według apokryfu z V wieku ,,De transitu Mariae", sama Maryja nawiedzała miejsca związane z męką i śmiercią Chrystusa.
          Nabożeństwo to domaga się od człowieka podjęcia decyzji postępowania każdego dnia za Chrystusem drogą samozaparcia i ofiary w duchu miłości, niesienia na Jego wzór krzyża codziennych zadań i obowiązków. W świetle Drogi Krzyżowej wielkiego sensu nabiera ludzkie cierpienie. Rozważanie treści kolejnych stacji ma nas pobudzać do osobistej rewizji życia. Każde zaś z wydarzeń Drogi Krzyżowej jest zaproszeniem, by współpracować z Bożą łaską.

W czwartek, 26 marca, po Mszy św. wyruszyła z kościoła procesja z krzyżem - Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Przewodniczył jej ksiądz Proboszcz Tadeusz. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła w tym roku ul. Wyspiańskiego. Krzyż nieśli strażacy z OSP Turaszówka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, dzieci i młodzież, matki, ojcowie, Wspólnota Szkaplerza św., Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryi. Przy każdej stacji, przedstawiciel wspólnoty prowadził rozważanie, oparte na refleksjach Papieża Franciszka.

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę