Parafialna Droga Krzyżowa 2016.

Boski Zbawicielu.

Ilekroć gromadzimy się w kościele, tylekroć przypominamy sobie, że tworzymy parafię, to znaczy wspólnotę ludzi, których połączyła miłość Chrystusowa. Gdy wstępujemy w ślady Twej boskiej Męki, uświadamiamy sobie ponadto, że płynie w nas ta sama krew, którą przelałeś za nas na krzyżu. Cóż może nas mocniej ze sobą łączyć i wiązać?
           Ale uświadamiamy sobie także i to, że jest coś, co nas dzieli: nasze grzechy i namiętności, nasze wady i samolubstwo, nasz egoizm i ciasnota. To wszystko utrudnia pełne zjednoczenie w miłości. Dlatego chcemy Cię prosić w tej Drodze Krzyżowej, drodze ulicami naszego osiedla, o te wszystkie cnoty i dary, które umożliwiają nam zjednoczenie z Tobą i braćmi w jednej, kochającej się rodzinie parafialnej.

W piątek, 18 marca, wyruszyła na ulice naszego osiedla procesja z krzyżem. Nabożeństwo rozpoczęło nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. Procesję zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Turaszówki. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła ulicami Wyspiańskiego, Klonową, Wincentego Pola, Długą i Kochanowskiego. Krzyż nieśli m.in. przedstawiciele grup parafialnych, dzieci i mlodzież, mateki i ojcowie.
          Przy ostatniej, XIV Stacji umieszczonej przy kapliczce obok skrzyżowania ul. Kochanowskiego i Al. Jana Pawla II, ks. Proboszcz podziękował uczestnikom Drogi Krzyżowej, oraz wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji tego nabożeństwa.

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę