Parafialna Droga Krzyżowa 2017.

Panie Jezu przyszliśmy tu w ten piątkowy wieczór, aby razem z Tobą przebyć Twoją Drogę Krzyżową - drogę naszego zbawienia. Przyszliśmy tu nie po to aby się wzruszyć, czy rozczulić nad Tobą, nie po to aby oceniać tych, którzy wołali "Ukrzyżuj!", tych, którzy Cię Panie skazali na okrutną śmierć, czy też katów, którzy wykonali wyrok. Dobrze wiemy, że nie mamy do tego prawa, ponieważ przyczyną Twojego cierpienia jesteśmy również my sami. To nasze grzechy były katowskimi biczami, to nasze grzechy były cierniami na Twojej najświętszej głowie i to nasze grzechy były gwoździami, którymi przybito Cię do krzyża. Przyszliśmy tutaj, aby zastanowić się nad sobą, nad swoim postępowaniem. Przyszliśmy nie po to aby płakać nad Twoją męką, ale nad naszymi grzechami. Przyszliśmy, bo po mimo naszych słabości i naszych grzechów chcemy podążać za Tobą. Chcemy kroczyć Twoją Panie drogą.
          (cytat z www.fronda.pl)

W piątek, 7 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszyła z kościoła procesja z krzyżem - Parafialna Droga Krzyżowa ulicami Turaszówki. Przewodniczył jej ksiądz Prałat Julian Bieleń. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła w tym roku ul. Wyspiańskiego i Reja. Krzyż nieśli strażacy z OSP Turaszówka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, dzieci i młodzież, matki, ojcowie, Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryi.

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę