Parafialna Droga Krzyżowa 2023.

"Krzyż nie jest znakiem śmierci, lecz życia; nie rozczarowania, ale nadziei; nie klęski, ale zwycięstwa. Jak głosi starożytny hymn liturgiczny, Krzyż Chrystusa jest wręcz "jedyną nadzieją", ponieważ wszelkie inne obietnice zbawienia są złudne, nie rozwiązują bowiem fundamentalnego problemu człowieka: problemu zła i śmierci. Dlatego chrześcijanie czczą Krzyż i widzą w nim najdoskonalszy znak Miłości i Nadziei. Także ludzie młodzi - z natury zwróceni ku życiu, przyjmują Krzyż Chrystusa - jak Franciszek z Asyżu i wszyscy święci - bo rozumieją, że bez niego tajemnica życia pozostałaby bezsensowną zagadką.
           A więc - "Witaj, Krzyżu, Nadziejo jedyna!".

Papież Jan Paweł II

W czwartek, 30 marca, po kilkuletniej przerwie, wyruszyła na ulice naszego osiedla procesja z krzyżem, pod przewodnictwem ks. Proboszcza i ks. Michała. Nabożeństwo Parafialnej Drogi Krzyżowej rozpoczęła Msza św. odprawiona przez naszych kapłanów. Tradycyjnie już, krzyż do poszczególnych stacji nieśli m.in. strażacy z OSP Turaszówka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, Róże różańcowe, przedstawiciele dzieci i młodzieży, matek i ojców.
          Przy ostatniej, XIV Stacji umieszczonej przy posesji p. Piotrowiczów, ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom nabożeństwa.

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę