Intronizacja obrazu Jezusa Milosiernego w parafii.
"Dusze dążące do doskonałości niech szczególnie uwielbiają Moje miłosierdzie, bo hojność
łask, które im udzielam, płynie z miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby te dusze odznaczały się
bezgraniczną ufnością w Moje miłosierdzie. Uświęceniem takich dusz Ja Sam się zajmuję, dostarczę
im wszystkiego, czegokolwiek będzie potrzeba dla ich świętości. Łaski z Mojego miłosierdzia czerpie
się jednym naczyniem, a nim jest ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma.
(Dz 1578) |
1 maja 2011 roku. Wielki dzień dla Kościoła w Polsce, ale nie tylko. Papież - Polak Jan Paweł II, bardzo często - szczególnie w Europie Zachodniej i Ameryce nazywany Papieżem Bożego Miłosierdzia, zostaje ogłoszony błogosławionym. Beatyfikacji dokonuje Jego następca, Papież Benedykt XVI.
W tym dniu, w Święto Miłosierdzia Bożego, również nasza parafia przeżywa wielkie chwile. Na Mszy św. o godz. 15.00 następuje uroczysta intronizacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczy ks. Biskup Jan Niemiec, pracujący na Podolu na Ukrainie. Mimo choroby, zgodził się na przyjazd do naszej parafii i przewodniczenie Eucharystii. Podczas tego nabożeństwa, do wielkiej chrześcijańskiej rodziny dołączył nowy członek. Z rąk ks. Biskupa, Chrzest św. przyjął Miłosz Karol. Polecajmy naszego małego parafianina Milosierdziu Bożemu.
Obraz Jezusa Miłosiernego w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia pełni podwójną funkcję. Jest on zatem narzędziem dla Jezusa, który jest właściwym źródłem łask Bożego Miłosierdzia: "Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, przeto niech przystąpi wszelka dusza do niego" (Dz 570). Z drugiej strony pomaga ludziom przez budzenie postawy ufności, otworzyć się na rzeczywistość Bożego Miłosierdzia. Jednocześnie obraz przypomina o potrzebie czynienia miłosierdzia wobec bliźnich: "Przez obraz ten udzielę wiele łask duszom, on ma przypominać żądania Mojego Miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza, nic nie pomoże bez uczynków" (Dz 742).
Z czcią obrazu Jezusa Miłosiernego związane są obietnice, które Pan Jezus związał z tym nabożeństwem: "Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako Swej chwały."
Obietnice związane z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i nowymi formami modlitw przekazanymi przez św. Faustynę obejmują przede wszystkim łaskę nawrócenia dla grzeszników i pojednania z Bogiem, łaskę szczególnej opieki w godzinie śmierci i życie wieczne, łaskę darowania win i kar złączoną z sakramentem pokuty i Komunią świętą. Łaskami szczególnymi, które Pan Jezus obiecał dla wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy będą szerzyć kult Bożego Miłosierdzia jest opieka w życiu i obrona przed atakami szatana. Kapłanom głoszącym Miłosierdzie Boże w kazaniach i uczestniczącym w rozdzielaniu miłosierdzia w sakramencie pokuty, Jezus zapewnił łaskę "kruszenia serc".
"Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga". /Jan Paweł II/
Poniżej kilka fotografii uroczystości. Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę
Powrót |