"Króluj nam, Chryste, zawsze i wszędzie".

W niedzielę 11 października, kiedy obchodziliśmy Dzień Papieski, odbyła się w naszej parafii ważna uroczystość dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy św. o godz. 1200 ks. Proboszcz przyjął do Służby Liturgicznej 8 nowych ministrantów.
            Wśród nich byli: Jan Gorczyca, Kamil Sanocki, Piotr Kilar, Mateusz Berezowski, Jakub Kozdrój, Wojciech Kozdrój, Adam Suski i Mateusz Mruk. Jako kandydaci. przez cały rok przygotowywali się podczas cotygodniowych spotkań formacyjnych, by móc dobrze "pełnić posługę określoną przepisami Kościoła podczas sprawowania czynności liturgicznych".
            Podczas tego obrzędu zostali przyjęci również nowi chłopcy, którzy jako kandydaci będą przygotowywać się, podobnie jak ich starsi koledzy, do pełnej posługi przy ołtarzu Chrystusa. Do grona kandydatów zgłosiło się 10 chłopców: Jan Kapała, Tomasz Kędra, Damian Wędrychowicz, Patryk Chochołek, Gracjan Chomycz, Jakub Telesz, Wojciech Telesz, Mateusz Klatka, Łukasz Trybus i Radek Zajdel.

Ks. Janusz Zajdel

Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę

Free Web Counter