Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny.

Piątek - 11 czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość ta została ustanowiona w XVII wieku przez papieża Klemensa XIII.
        Na jej powstanie ogromny wpływ mieli biskupi polscy i dlatego święto najpierw zostało zatwierdzone tylko dla Rzymu i dla Polski. Treścią Jego jest miłość Chrystusa do rodzaju ludzkiego, dlatego też uroczystość tę obchodzi się w piątek po oktawie Bożego Ciała.
        W tym dniu w naszej parafii jest odpust - wielkie parafialne święto. Główna Msza św., z udziałem kapłanów z Dekanatu, została odprawiona o godz. 1800. Przybyli równiez wierni z sąsiednich parafi. Mszy św. przewodniczył o. Piotr Głód, kustosz Obrazu Matki Boskiej Murkowej Obrończyni Wiary, koronowanej 13 czerwca Krośnie, Proboszcz i Gwardian oo. Franciszkanów. W koncelebrze towarzyszyli Mu, nasz ks Proboszcz Julian Bieleń oraz ks. Henryk, który świętował osiemdziesiątą rocznicę urodzin. Ks. Henryk, mimo że jest na emeryturze, chętnie udziela się w życiu Kościoła. Uczestniczy również w pielgrzymkach organizowanych prze Akcję Katolicką naszej parafii.
         Mszę św. zakończyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem, podczas której odśpiewano Litanię do Serca Jezusowego. Po zakończonych uroczystościach, ks. Proboszcz obdarował ministrantów oraz dziewczynki sypiące kwiaty tabliczkami czekolady. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych kramów...