Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny 2012.

Piątek, 15 czerwca 2012 roku. "Serce Pana Jezusa - oto Serce, Które tak bardzo umiłowało ludzi". Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust, święto parafii. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia.
         O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta, główna Msza św. odpustowa. Przewodniczył i homilię wygłosił długoletni proboszcz parafii Polanka, ks. Prałat Tadeusz Buchowski, który połączył tę celebrę z 50. rocznicą swoich święceń kapłańskich. Na tę wieczorną Mszę św. odpustową przybyli też kapłani z dekanatu, którzy przeżywali Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
        Mszę św. zakończyła uroczysta procesja wokół kościoła, podczas której odśpiewano Litanię do Serca Jezusowego. Po uroczystym "Ciebie Boga wysławiamy", ks. Tadeusz Buchowski udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
         Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych kramów, w tym roku ustawionych obok ul. Wyspiańskiego.