Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny 2013.

Piątek, 7 czerwca 2013 roku. Odpust parafialny, święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu.
         W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
        Główna Msza św., z udziałem kapłanów z Dekanatu, została odprawiona o godz. 18.00. Mszę św. zakończyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem, podczas której odśpiewano Litanię do Serca Jezusowego.
         Na zakończenie uroczystości, kapłan udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.