Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny 2016.

Stolica Apostolska wyznacza dla każdej wspólnoty parafialnej, zgodnie z obranym patronem, taki dzień, kiedy to po spełnieniu konkretnych religijnych warunków, można zyskać łaski odpustu zupełnego. Odpust ku czci danego świętego trwa przez cały ustalony dzień. W zdecydowanej większości parafii, przeważnie jest jedna Msza św. uroczysta, wyróżniająca się spośród innych, na którą zaproszeni są kapłani z Dekanatu.
         Odpust parafialny, święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia.
        Taki szczególny dzień, w naszej parafii przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku uroczysta Msza św. została odprawiona, tradycyjnie już, o godz. 18.00. Przewodniczył ks. Janusz Zajdel, były wikariusz z naszej parafii. W koncelebrze towarzyszyli Mu: ks Prałat Julian oraz ks. Czesław, który świętował sześćdziesiątą rocznicę święcen kapłańskich. Ks. Czesław, mimo że jest na emeryturze, chętnie udziela się w życiu Kościoła.
         Mszę św. zakończyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem, podczas której odśpiewano Litanię do Serca Jezusowego.
         Po zakończonej uroczystości, ks. Janusz udzielił wiernym uroczystego błogosławieństwa Najświętszm Sakramentem.
         Jak co roku, nie zabrakło oczywiście tradycyjnych kramów, ustawionych obok ul. Wyspiańskiego.