Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny 2017r.

Jak co roku, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nasza parafia przeżywa swoje wielkie święto - Parafialny odpust. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia.
         Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych.
        Jest to wspaniały dar od Boga - możliwość zyskiwania odpustów - dla siebie, bądź dla zmarłych, którzy w czyśćcu dopełniają zadośćuczynienia za popełnione przez siebie grzechy, by dojść do doskonałej miłości.
         Z uroczystością odpustową, związane było jeszcze jedno wydarzenie: nasz ks. Wikariusz Stanisław Bąk, obchodził Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Przedstawiciele parafii złożyli ks. Jubilatowi serdeczne życzenia.
         W tym roku uroczysta, koncelebrowana Msza św. została odprawiona, tradycyjnie już, o godz. 18.00. Eucharystii przewodniczył Jubilat, ks. Stanisław.
         Mszę św. zakończyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem, podczas której odśpiewano Litanię do Serca Jezusowego.
Po zakończonej uroczystości, ks. Stanisław udzielił wiernym uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
         Jak co roku, nie zabrakło oczywiście tradycyjnych kramów, ustawionych obok ul. Wyspiańskiego.