Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny 2020r.

Stolica Apostolska wyznacza dla każdej wspólnoty parafialnej, zgodnie z obranym patronem, taki dzień (lub dni), kiedy to po spełnieniu konkretnych religijnych warunków, można zyskać łaski odpustu zupełnego. Odpust ku czci danego świętego trwa przez cały ustalony dzień, ale w zdecydowanej większości parafii, przeważnie jest jedna Msza św. uroczysta, wyróżniająca się spośród innych. Mszy św. przewodniczy i kazanie wygłasza zaproszony gość - ksiądz. Oprawa liturgiczna takiej centralnej Mszy św. jest bogatsza: Liturgia Słowa prowadzona jest przez parafian, na taką Mszę św. przyjeżdżają księża z Dekanatu. Wszystko po to, by stworzyć jak najlepsze warunki i atmosferę do uczczenia Patrona parafii, do modlitwy, do dostarczenia pięknych religijnych przeżyć i do zyskania jak największych duchowych owoców.
         Taki szczególny dzień, w naszej parafii przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku był to piątek, 19 czerwca.
         Uroczysta Msza św. została odprawiona o godz. 18.00.Mszę św. zakończyła uroczysta procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
         W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną nie bylo tradycyjnych kramów. Ale miejmy nadzieję, że już za rok wszystko wróci do normy.