Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny 2021r.

Serce Pana Jezusa - oto Serce, Które tak bardzo umiłowało ludzi. Św. Maria Małgorzata przekazała te słowa Chrystusa, by wynagrodzić brak miłości i wszelką obojętność, która rani Boże Serce. Jesteśmy zobowiązani do tej szczególnej miłości, chociażby z tej racji, że naszej parafii patronuje Najświętsze Serce Pana Jezusa.
         Jest piątek, 11 czerwca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust, święto parafii. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego miłość i opiekę nad nami. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
         O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Urbowicz, kapłan wywodzący się z naszej parafii.
         Mszę św. zakończyła uroczysta procesja wokół kościoła. Na zakończenie uroczystości, ks. Andrzej udzielił blogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.