Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny 2023r.

Piątek, 16 czerwca 2023 roku. Dzień Odpustu parafialnego, święto patronalne kościoła parafialnego, które jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię.
         Zawsze dzień odpustu - jak sama nazwa wskazuje - to szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu.
         W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
         Główna Msza św., z udziałem kapłanów z Dekanatu, została odprawiona o godz. 18.00. Mszę św. zakończyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem, podczas której odśpiewano Litanię do Serca Jezusowego. Na zakończenie uroczystości, po odśpiewaniu pieśni "Ciebie Boga wysławiamy", kapłan udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. …