Wizytacja kanoniczna naszej parafii przez ks Ba Stanisława Jamrozka.

28 października w naszej parafii miała miejsce wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Stanisława Jamrozka. Jego Ekscelencja przybył do nas jako następca Apostołów.

Tak jak kiedyś Apostołowie nawiedzali młode, zakładane przez siebie gminy - chrześcijańskie wspólnoty - tak i dziś trwa nieprzerwanie ta tradycja.
          Od wieków, co pięć lat Biskup wizytuje każdą parafię. Wizytacja ta jest połączona z pasterskim przesłaniem ks. Biskupa, z biskupią posługą - udzieleniem młodzieży Sakramentu Bierzmowania, z błogosławieństwem i z tym wszystkim, co pod słowem wizytacja się kryje.
         Ks. Biskup będzie chciał zobaczyć ile od ostatniej wizytacji w 2016 r. zdziałaliśmy tak w sensie duchowym, jak też materialnym. Jak funkcjonuje nasza parafia i jak trwamy w świętej wierze katolickiej.
          Wizytacja Biskupa jest wielkim świętem i wydarzeniem dla całej wspólnoty. Dlatego wszyscy czujmy się odpowiedzialni za to, by godnie podjąć następcę Apostołów.

Poniżej kilka fotografii z Wizytacji.  Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszką jej miniaturkę