Uroczystość Bożego Ciała

parafii

Krosno - Turaszówka

Bardzo przepraszamy, że dopiero teraz prezentujemy fotografie z Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Opóźnienie spowodowane było chwilowym brakiem dostępu do internetu, przez co nie mogliśmy uaktualnić naszej strony.

Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę

Podczas pięknej, słonecznej pogody wyruszyła procesja do ustawionych przy ul. Wyspiańskiego Czterech Ołtarzy.

Procesję otwierały dziewczynki sypiące kwiaty

Pierwszy Ołtarz. Kapłan przypomniał o znaczeniu Mszy św. w życiu człowieka. "Czym dla ciebie jest Eucharystia?..."

Drugi Ołtarz usytuowany był przy figurze Serca Pana Jezusa.

Procesję prowadzi pierwszy kapłan pochodzący z naszej parafii - ks. Łukasz Hudak.

Trzeci Ołtarz usytuowany był obok domu rodzinnego ks. Łukasza.

Obok kościoła, przy krzyżu znajdował się czwarty Ołtarz. Kapłan odczytał fragment Ewangelii - mowy arcykapłańskiej Chrystusa. Po krótkiej homilii i odśpiewaniu "Ciebie Boga wysławiamy" zakończyło się tegoroczne Nabożeństwo Bożego Ciała.