Uroczystość Bożego Ciała w parafii Krosno - Turaszówka (2007 rok)

W czwartek, 7 czerwca, wzięliśmy udział w Uroczystości Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna była manifestacją naszej żywej wiary i zaproszeniem Jezusa do naszych codziennych spraw. Pierwszy Ołtarz - ustanowienie Eucharystii. Tajemnica miłości Boga, zawarta w konsekrowanym chlebie. Ołtarz drugi - Ewangelia o cudzie rozmnożenia chleba - "kto spożywa Ciało moje będzie żył na wieki...". Trzeci Ołtarz - Jezus daje się poznać uczniom przy łamaniu chleba. Czwarty Ołtarz - mowa arcykapłańska Jezusa. Chrystus powierza Ojcu swój lud. Niedługo odejdzie, ale nie zostawi nas samych... Na zakończenie nabożeństwa, ks. Proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystej oprawy tego święta. Swój udział przy budowie ołtarzy miały dzieci ze świetlicy parafialnej, schola, harcerze, Akcja Katolicka, osoby świeckie. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Treść kazania ks. Proboszcza przy ostatnim Ołtarzu, jest dostępna poniżej, w pliku

Homilia ks. Proboszcza na zakończenie procesji Bożego Ciala (format .mp3 )

Jakość dźwięku nie jest najwyższa, ponieważ nagranie było robione "z ręki", poza tym, żeby zachować rozsądną wielkość pliku, został on dość mocno skompresowany. Ważniejsza jednak od jakości dźwięku, jest treść homilii.