Pielgrzymka młodzieży w Bieszczady.

24 lipca 2007 r. odbyła się parafialna pielgrzymka młodzieży bierzmowanej i przygotowującej się do bierzmowania. Cel - Bieszczady.
           Jak zwykle, głównym moderatorem i zarazem organizatorem, był nasz ks. proboszcz Julian Bieleń. Pierwszym przystankiem na trasie była Pustelnia św. Jana na Puszczy k. Trzciany, gdzie zapoznaliśmy się z dziełem życia św. Jana z Dukli, obejrzeliśmy starą i nową pustelnię, kościół, zaczerpnęliśmy także wody z cudownego źródła znajdującego się w grocie.
            Następnym etapem były Jaśliska - kiedyś niewielkie miasteczko, położone u stóp Kamienia, w samym sercu Beskidu Niskiego. Tu, w sanktuarium Matki Bożej Jaśliskiej, uczestniczyliśmy we Mszy św. odprawionej przez ks. Juliana. Dodajmy, że Jaśliska były pierwszą placówką duszpasterską naszego ks. proboszcza. Teraz długi przejazd na Przełęcz Wyżnią przez Komańczę (widzieliśmy zgliszcza spalonej we wrześniu 2006 r. cerkwi), Cisnę, Wetlinę. Z parkingu cała grupa udaje się pieszo z naszym przewodnikiem na Połoninę Wetlińską.
            Ale dla nas to coś więcej niż zwykła wędrówka - w trakcie stromej drogi pod górę (różnica wzniesień wynosi 400 m) rozważamy poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Wreszcie wychodzimy z lasu - rozległa połonina przysłania horyzont. Jeszcze ostatni wysiłek i jesteśmy na szczycie, koło schroniska. Silny wiatr na grani niemal zdmuchuje nas w dół, trudno ustać na nogach. Sycąc się rozległymi widokami, robimy szybko zdjęcia i wracamy. Po drodze niespodzianka - oto przed nami, dosłownie w odległości kilku metrów dwu - trzyletni jeleń; nie przejmując się obecnością ludzi, pięknie pozuje do zdjęć. Wykorzystujemy okazję i robimy kilkanaście fotek. Po godzinie jesteśmy już przy naszym autokarze.
            Teraz demokratyczna uchwała - jedziemy do Soliny. Krętą drogą przez Dołżycę, Buk, Polanki, dojeżdżamy do Polańczyka, gdzie odwiedzamy (niestety w remoncie) sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości (MB Łopieńskiej). Stąd już tylko krok do Soliny. Obowiązkowa przechadzka po koronie największej zapory w Polsce, obowiązkowy zakup pamiątek, dla opiekunów obowiązkowa kawa. Po godzinie wyruszamy do domu. Ostatnie stacje Drogi Krzyżowej odmawiamy przed pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II w Krośnie. W Turaszówce jesteśmy o godz. 19.00.
            W pielgrzymce wzięło udział dziewiętnaścioro młodych ludzi, ks. Proboszcz Julian Bieleń i nasz przewodnik Zbyszek.

Dziękujemy Karolinie Cząstka, uczestniczce pielgrzymki, za udostępnienie zdjęć.

Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę

< < < <

< < < < <