DOŻYNKI PARAFIALNE 2004.

W niedzielę, 9 września, nasza parafia obchodziła Dożynki. Dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. O 11.30 na placu przed remizą strażacką uformował się korowód dożynkowy i poprzedzany orkiestrą wyruszył w stronę kościoła. Swoje wieńce dożynkowe nieśli strażacy, przedstawiciele Rady Osiedla, szkół, grup modlitewnych działających w naszej parafii. O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. Ks. proboszcz w asyście ks. wikarego, diakona i ministrantów wprowadził uczestników pochodu dożynkowego do kościoła. Wieńce zostały ustawione przed ołtarzem.
W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych dożynek, wszystkim, którzy wykonali przepiękne dożynkowe wieńce.

Chcemy również podziękować Prezydentowi Krosna, panu Piotrowi Przytockiemu, który swoją obecnością zaszczycił naszą uroczystość.

Poniżej przedstawiamy kilka fotografii z naszego parafialnego święta. Aby powiększyć zdjęcie, należy "kliknąć" myszą jego miniaturkę.

Wyruszył dożynkowy korowód. Otwierała go orkiestra.

Na pierwszym planie widzimy starostę i starościnę tegorocznych dożynek: p. Stanisława Buczyńskiego i p. Marię Knapik. Za nimi p. Zofia Pęcak i p. Zygmunt Kubit niosą dary ofiarne - chleb i wino.

Swój wieniec niosą przedstawicielki Żywego Różańca. Ma on formę kapliczki, z umieszczoną w niej figurką Matki Bożej .

Przedstawiciele Rady "Osiedla Turaszówka" wykonali wieniec w kształcie mszalnego kielicha, z umieszczoną nad nim Hostią.

Akcja Katolicka ze swoim wieńcem. Splecione z kłosów zboża i zieleni serce, z figurą Matki Bożej. Obok umieszczony jest emblemat Akcji Katolickiej.

Kolejny piękny wieniec. W tym roku, jak nigdy wcześniej, przed ołtarzem zostało złożonych osiem wieńców.

Swoje wieńce niosą uczniowie.

W pochodzie biorą również udział panie z zespołu "Kamratki".

Dożynkowy pochód zamykał samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z Turaszówki. Również nasi strażacy nieśli w darze wieniec z kłosów zboża i kwiatów, które otaczały ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej. Obok umieszczona była figura św. Floriana, patrona strażaków.

Najmłodsi uczestnicy dożynek.

Oczekiwanie przed kościołem na rozpoczęcie Mszy św.

Dożynkowe wieńce ustawione przed ołtarzem.

Nasze Dożynki zaszczycił swoją obecnością Prezydent Krosna, p. Piotr Przytocki.