PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA.

W piątek, 2 kwietnia, poszliśmy niosąc krzyż ulicami naszej dzielnicy, by rozważać mękę Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

W tym roku stacje Drogi Krzyżowej umieszczone zostały przy ulicach: Wyspiańskiego, Bema, Konarskiego i Leśnej.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 15.30.

Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę

Krzyż na swoje ramiona wzięli strażacy z OSP Turaszówka.

Strażacy ponieśli krzyż do I Stacji Drogi Krzyżowej. Chcemy im w tym miejscu podziękować za zaangażowanie w życie parafii. Włożyli dużo pracy w przygotowanie parafii do przyjęcia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, tradycyjnie już pełnią straż przy Bożym Grobie. Więcej informacji o OSP Turaszówka można zasięgnąć na ich stronie internetowej www.osp-turaszowka.prv.pl.

Z rąk strażaków krzyż przejęli ministranci.

/TD>

Dziękujmy Bogu, że nie brakuje młodych ludzi, chcących służyć Mu przy ołtarzu, chcących czytać w czasie Mszy św. Słowo Boże. Prośmy dla nich o dar wytrwania.

Krzyż na swoje ramiona bierze młodzież.

Szkoda, że na Drodze Krzyżowej tak mało było młodzieży. Właściwie te same osoby brały na ramiona krzyż przy stacjach, które były przeznaczone dla młodzieży gimnazjalnej, dla młodzieży starszej czy dla scholi. Chcemy w tym miejscu podziękować scholi, za ubogacenie pieśnią nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Również dzieci podjęły trud dźwigania krzyża.

W naszej Drodze Krzyżowej wzięła udział liczna grupa dzieci.

W Drodze Krzyżowej uczestniczyli też uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Grupa uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turaszówce przy "swojej" Stacji Drogi Krzyżowej.

Krzyż niosą przedstawicielki Żywego Różańca.

W naszej parafii powstało 10 Róż Różańcowych . Dziewięć kobiecych i jedna męska.

W Drodze Krzyżowej nie mogło oczywiście zabraknąć pozostałych grup działających w parafii: Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

"Najstarszą" grupą pracującą w parafii jest Domowy Kościół, powstały z inicjatywy p. Marii i Jana Borków. Później powstała Akcja Katolicka i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Do Wielkopostnego Nabożeństwa włączyli się również nauczyciele, służba zdrowia i kierowcy

Do modlitwy włączyli się przedstawiciele nauczycieli, służby zdrowia i kierowcy. Rozważania przy Stacjach powiązane były z zawodem jaki poszczególne grupy wykonują.

Zakończenie Drogi Krzyżowej

I to już koniec tegorocznej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy Panu za dobrą pogodę, za dużą ilość ludzi uczestniczących w rozważaniach Męki Jezusa. Spotkamy się znów za rok.
Drogę Krzyżową zakończyła Msza św. połączona z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.