Parafialna Droga Krzyżowa 2006.

Droga Krzyżowa ukazuje Boga, który sam dzieli cierpienia ludzi, którego miłość nie zostaje nieczuła i daleka, ale schodzi pośród nas, aż do śmierci na krzyżu. Bóg, który dzieli nasze cierpienia, Bóg, który stał się człowiekiem, aby nieść nasz krzyż, chce przekształcić nasze kamienne serce i wzywa nas do dzielenia cierpień innych ludzi. Chce dać nam "serce z ciała", które nie będzie nieczułe wobec cierpień innych ludzi, ale stanie się wrażliwe i poprowadzi do miłości, która uzdrawia i pomaga. Droga Krzyżowa jest drogą zapomnienia o sobie, czyli drogą prawdziwej miłości. W niej idzie On razem z nami, jak kiedyś z uczniami z Emaus.

kard. Joseph Ratzinger - Rozważania do Drogi Krzyżowej w 2005 r. w Koloseum

DEUS CARITAS EST.

Tytuł Encykliki Papieża Benedykta XVI. Te słowa były myślą przewodnią naszej tegorocznej Parafialnej Drogi Krzyżowej.
          W piątek, 24 marca, po uroczystej Mszy św., przy pięknej, słonecznej pogodzie, wyruszyła procesja z krzyżem. W tym roku przewodniczył jej ksiądz Daniel. Na czele szli harcerze, niosąc zapalone pochodnie. Trasa Drogi Krzyżowej przebiegała ulicami: Długą, Wincentego Pola, Klonową i Wyspiańskiego. Krzyż nieśli przedstawiciele służby zdrowia, strażacy z OSP Turaszówka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcja Katolicka, Domowy Kościół.
          Podczas tegorocznego nabożeństwa, szczególnie wyróżnioną grupę stanowiły dzieci i młodzież. "Swoje" stacje miały Dzieci Maryi, dzieci uczęszczające do parafialnej świetlicy, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, harcerze i schola parafialna, licznie reprezentowana była Liturgiczna Służba Ołtarza. Przy każdej stacji, przedstawiciel wspólnoty niosącej krzyż prowadził krótkie rozważanie, oparte na cytowanych wyżej słowach: "Bóg jest miłością".
           Po zakończonym nabożeństwie, kapłan udzielił wiernym błogosławieństwa.
          W tym roku, po raz pierwszy, nie uczestniczył w Parafialnej Drodze Krzyżowej ks. Proboszcz, Julian Bieleń. Ks. Julian jest po zabiegu operacyjnym, powoli przychodzi do zdrowia. Prośmy Matkę Najświętszą - Uzdrowienie Chorych - o potrzebne łaski, a szczególnie o łaskę zdrowia dla ks. Proboszcza, o Jego szybki powrót do naszej wspólnoty parafialnej.

Poniżej kilka fotografii z Drogi Krzyżowej.

Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę