DOŻYNKI PARAFIALNE 2007.

15 sierpnia 2007 roku. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W ten piękny, słoneczny dzień, nasza parafia dziękowała Panu Bogu za zebrane plony. Szczęśliwie ominęły nas huragany i powodzie, był czas, żeby spokojnie zebrać owoc trudu rolnika.
       Przed godziną jedenastą, na przykościelnym placu zostały ustawione wieńce żniwne. W tym roku przygotowały je Akcja Katolicka, Rada naszego Osiedla i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Uroczysta Msza św. dożynkowa została odprawiona o godz. 11.00.  Rozpoczęła się od powitania przez ks. Proboszcza Juliana uczestników dożynek i procesyjnego wprowadzenia do kościoła. Oprawę liturgiczną Mszy św. zapewnili przedstawiciele grup parafialnych.
       Wieniec Akcji to ul pszczeli wylepiony z ziaren pszenicy, ustawiony wśród kwiatów na zielonej murawie, na nim kilkanaście pszczół (można zobaczyć na zdjęciu w powiększeniu). W nawiązaniu do symboliki wieńca, jako dar, został na ołtarzu złożony chleb i miód. W tym miejscu dziękujemy pani Halinie Kubit za pomysł, wkład pracy, za czas poświęcony na wykonanie wieńca.
       Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. To wezwanie symbolizuje wieniec Rady Osiedla. Obrazy Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi w obramowaniu misternie ułożonych i splecionych kłosów zbóż. Jako dar ołtarza - chleb i wino.
       Wieniec Stowarzyszenia Rodzin Katolickich został wypleciony w formie kosza, wypełnionego plonami nie tylko polskiej ziemi, ale możemy tam zobaczyć owoce krajów tropikalnych (udało się nam zaglądnąć aparatem do środka i uwiecznić zawartość kosza na zdjęciu). Bardzo wymowna jest przymocowana do wieńca biała hostia, otoczona kłosami zbóż.
        W to piękne, maryjne święto, podczas Mszy św. dożynkowej, jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego przeżywali państwo Czesława i Tadeusz Rozenbajgrowie, długoletni pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turaszówce. Dziękowali za opiekę Bożą, otrzymane łaski i prosili o dalsze błogosławieństwo. Ad multos annos! Na zdjęciu Dostojni Jubilaci w otoczeniu rodziny.

Poniżej przedstawiamy kilka fotografii z dozynek. Aby powiększyć zdjęcie, należy "kliknąć" myszą jego miniaturkę.

Przedstawiciele Akcji Katolickiej wraz z wieńcem dożynkowym. Widoczne pszczoły wychodzące z ula, obok dary - chleb i miód .

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich - kosz pełen owoców.

Wieniec i dary od Rady Osiedla. W otoczeniu kłosów zbóż obraz Serca Jezusowego, po drugiej stronie (widoczny na innym zdjęciu) - obraz Niepokalanego Serca Maryi.

Grupy dożynkowe w oczekiwaniu na ks. Proboszcza.

Powitanie przez naszego duszpasterza.

Oprawę liturgiczną Mszy św. zapewnili przedstawiciele grup parafialnych.

Poświęcenie wieńców dożynkowych, ziół i kwiatów.

Msza św. dożynkowa, dla państwa Czesławy i Tadeusza Rozenbajgrów była równocześnie Mszą św. jubileuszową, z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Na zdjęciu Dostojni Jubilaci w otoczeniu rodziny.