Adwentowy Dzień Skupienia
Akcji Katolickiej
Dekanatu Krosno I.

Dnia 15 grudnia 2006r. w parafii Krosno-Turaszówka odbył się adwentowy Dzień Skupienia Akcji Katolickiej, Dekanatu Krosno I.Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Turaszówce gościł POAK z Jedlicza, Polanki, Fary, o.o. Franciszkanów, Miłosierdzia Bożego, Odrzykonia, Dobieszyna i Żarnowca. Mszę św. odprawił ks. Wicedziekan Julian Bieleń wraz z ks. Wikariuszem Danielem Odorem. W kazaniu Celebrans podkreślił wielkość powołania do pracy w Kościele, zgodnie z hasłem Roku Duszpasterskiego "Przypatrzmy się powołaniu naszemu."
          Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadził POAK z Jedlicza, z p. prezes Teresą Gorczycą. W drugiej części spotkania, w świetlicy parafialnej przy herbatce i ciastku, odbyła się prezentacja książki Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika "Kochać Boga - rozumieć człowieka", przedstawiona przez p. Zbigniewa Piwkę.
          Książka ta, to wywiad-rzeka z arcybiskupem Józefem Michalikiem, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, obejmujący swą treścią biografię hierarchy, pracę duszpasterską, a także spojrzenie na współczesne problemy Kościoła, Polski, Europy i świata. Wypowiedzi Księdza Arcybiskupa przywołują wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości, z początków posługi kapłańskiej, studiów w Warszawie, w Rzymie, pracy w Watykanie, lecz dają również odpowiedzi na pytania dotyczące celibatu księży, małżeństw niesakramentalnych, laikatu, Unii Europejskiej, roli Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a także aktualnych spraw określających życie polskiego społeczeństwa.
        Po prezentacji zostały podane aktualne komunikaty, omówiono też pokrótce program pielgrzymki do Chorwacji, organizowanej przez POAK w Turaszówce. Spotkanie zakończono życzeniami świątecznymi i modlitwą.