Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust w naszej parafii.

Serce Pana Jezusa - oto Serce, Które tak bardzo umiłowało ludzi. Św. Maria Małgorzata przekazała te słowa Chrystusa, by wynagrodzić brak miłości i wszelką obojętność, która rani Boże Serce. Jesteśmy zobowiązani do tej szczególnej miłości, chociażby z tej racji, że naszej parafii patronuje Najświętsze Serce Pana Jezusa.
         Jest piątek 15 czerwca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust, święto parafii. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
         W tym roku, ze względu na Jubileusz 25-lecia parafii, jest to święto szczególne. O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św. , której przewodniczył i homilię wygłosił, dziekan Dekanatu Krosno I, ks. Karol Bryś. Wraz z nim Najświętszą Ofiarę sprawował ks. Tadeusz Buchowski z Polanki, nasz ks. Proboszcz Julian oraz kapłani z sąsiednich parafii.
       Zarówno ks. Dziekan w swojej homilii, jak też ks. Proboszcz Julian, nawiązywali do historii parafii, dziękowali Bogu za dar naszej wspólnoty, przypomnieli również rolę, jaką odegrał w jej powstaniu ks. Tadeusz z Polanki.
       Mszę św. zakończyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Nie był to jednak koniec uroczystości, ponieważ ks. Krystian Koś, który przed południem odprawił w naszym kościele Mszę św. prymicyjną, udzielił zebranym kapłanom i wiernym, prymicyjnego błogosławieństwa.
       Tegoroczną uroczystość ubogacił swoim występem Chór Mieszany "Echo", działający przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krośnie. Tradycyjnie już śpiewała schola parafialna, Dzieci Maryi oraz dzieci pierwszokomunijne niosły Dary Ołtarza. Jednym z Darów było błogosławieństwo, otrzymane od Ojca Świętego Benedykt XVI z okazji Jubileuszu 25-lecia parafii. Oto Jego tekst:

Udzielam z serca Apostolskiego Błogosławieństwa Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnie, z okazji 25 rocznicy Jej powstania.
       Proboszczowi, Ks. Prałatowi Julianowi Bieleniowi, Duszpasterzom i Wiernym, aby złączeni więzami Chrystusowej miłości, ukazywali wszystkim w swoim życiu Oblicze Zbawiciela i świadcząc o Nim, osiągnęli radość życia wiecznego.

Benedictus XVI Papież