3 czerwca - Odpust w naszej parafii.

3 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nasza parafia obchodziła swoje święto, Odpust Parafialny. Z tą uroczystością, związane było w tym roku jeszcze jedno wydarzenie: ks. Proboszcz Julian Bieleń, obchodził Jubileusz 40-lecia Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. została odprawiona o godz. 18.00. Przybyli zaproszeni kapłani z Dekanatu, a Mszy św. przewodniczył ks. Biskup Edward Białogłowski z Diecezji Rzeszowskiej, od lat związany z naszą parafią - Kolega i Przyjaciel ks. Juliana. Wraz z nim Najświętszą Ofiarę sprawował ks. Dziekan z Polanki - Tadeusz Buchowski, ks. Jubilat - Julian oraz kapłani z sąsiednich parafii.
       W homilii, bp. Edward przypomniał Osobę Papieża Jana Pawła II, powoływał się na Jego naukę. Nawiązał również do Jubileuszu ks. Proboszcza. Pokrótce przedstawił historię 40 lat Jego kapłaństwa. Przypomniał, że za dwa lata obchodzić będziemy kolejną rocznicę; tym razem 25 rocznicę powstania parafii.
        Na zakończenie Mszy św. dzieci, młodzież, przedstawiciele grup parafialnych, złożyli ks. Jubilatowi serdeczne życzenia. Radny z Turaszówki, pan Bolesław Winiarski przekazał życzenia od Rady Miasta Krosna, odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Krosna, pana Piotra Przytockiego.
       Mszę św. zakończyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Na koniec ks. Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa.
        Jak każdego roku, były również kramy odpustowe, odwiedzane nie tylko przez dzieci.... Tradycja ta powoli w Polsce zamiera. A szkoda, bo jest to jednak zwyczaj, który w naszej pamięci od zawsze kojarzy się z Odpustem. I szkoda by było, gdyby zaginął.