Prymicje kapłańskie w naszej parafii.

Niedziela 6 czerwca 2004roku.

Wielki dzień dla naszej parafialnej wspólnoty. O godz. 11.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawił ks. Łukasz Hudak. Nasz rodak, któremu sześć lat temu Pan powiedział: "Pójdź za mną...". Bogu niech będą dzięki za ten dar kapłańskiego powołania, pierwszy w 22- letniej historii naszej parafii. Prośmy Pana o obfite łaski i błogosławieństwo dla ks. Łukasza. Szczęść Boże!
Po Mszy św. Prymicjant udzielił błogosławieństwa, najpierw swoim najbliższym, później obecnym na Mszy św. kapłanom i diakonom, na koniec - wszystkim wiernym. Wzruszającą homilię wygłosił nasz były wikariusz, ksiądz Lesław Krzyżak.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z prymicji. Aby powiększyć fotografię, należy "kliknąć" myszą jej miniaturkę

Prymicjant w asyście kapłanów, diakonów i wiernych przebędzie drogę od rodzinnego domu do świątyni.

Na czele procesji Dzieci Maryi oraz koledzy seminaryjni ks. Łukasza.

W drodze do kościoła, ks. Łukaszowi towarzyszy najbliższa rodzina - matka, ojciec i brat.

Prymicjant otoczony wieńcem z zieleni podtrzymywanym przez dziewczęta, zbliża się do kościoła.

Dary ofiarne: chleb i wino, które wkrótce staną się Ciałem i Krwią naszego Pana Jezusa Chrystusa, ornat oraz obraz - pamiątka od naszego ks. Proboszcza.