Strona główna Poprzednia strona

Pierwsza strona naszej gazetki

...............W czasie spotkania 22 marca 2001 roku, ks. Proboszcz zaproponował reaktywację naszej parafialnej gazetki. Rok wcześniej zostało wydanych kilka numerów tego pisma, jednak z różnych względów prace przy gazetce zostały przerwane. Ukazało się potem jedynie sporadycznie kilka numerów z ogłoszeniami z racji rekolekcji.
............... Pomysł naszego duszpasterza przyjęto. Gazetka otrzymała taki sam tytuł jak poprzedniczka, czyli "SERCE" i podobnie jak wcześniej, jest tygodnikiem. Pierwsze numery były wydawane w formacie A4, potem również A4, ale podzieliliśmy ten format na dwie części. Pierwsza strona otrzymała stałą szatę graficzną (rysunek obok). Oprócz Ewangelii na daną niedzielę podajemy tam informacje z życia Kościoła, jakiś ważny temat dotyczący naszej parafii, wreszcie prawie zawsze dokładamy fotografię. Z jakością jest różnie. Początkowo numery były odbijane na kserografie, więc jakość nie była najlepsza. Obecnie gazetka drukowana jest w drukarni i jakość zdjęć jest całkiem przyzwoita. Na czwartej stronie umieszczone są rubryki: INTENCJE MSZALNE i OGŁOSZENIA. Stronę zamyka stopka redakcyjna. Środkowe strony poświęcone są różnym tematom; umieszczamy tam nie tylko artykuły o treści religijnej, ale też inne, dotyczące np. naszego osiedla - Turaszówki. Były tam podawane informacje ze spotkań z Radą Dzielnicy, z Radnym, dwa numery poświęcone były naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.
............... Gazetka rozprowadzana jest bezpłatnie, w ilości 500 egzemplarzy. W tym miejscu chcemy podziękować sponsorom, dzięki którym jest to możliwe. Prosimy wszystkich, którzy mają jakieś ciekawe tematy o kontakt z nami. Będziemy starać się ich materiał opublikować. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają o nas, dziękujemy za wszystkie życzenia i każde dobre słowo.

Korespondencję prosimy kierować na nasz adres e-mailowy:

serce1@pf.pl