Europejskie Spotkanie Młodych.

Zagrzeb 2007

Dnia 27 grudnia 2006 r. grupa 48 młodych ludzi, w tym cztery dziewczęta z naszej Scholi i kilkoro studentów z Duszpasterstwa Akademickiego, zebrało się o godzinie 10.00 na Mszy świętej w naszym kościele. Na zakończenie nabożeństwa, swojego błogosławieństwa udzielił nam ksiądz Proboszcz. Kilka minut po godzinie jedenastej, pod opieką ks. Pawła Kaszuby, wyruszyliśmy autokarem w podróż do Chorwacji.
          W dniach od 28.12.2006 r. do 01.01.2007 r. odbyło się już 29 Europejskie Spotkanie Młodych, zwane "pielgrzymką zaufania przez ziemię". Tym razem zgromadziliśmy się w Zagrzebiu, gdzie każdego dnia razem z 40 tysięczną grupą młodzieży z całego świata, uczestniczyliśmy w słynnych już spotkaniach modlitewnych Taize (czuwaniach, których nazwa pochodzi od miejsca ich powstania - małego miasteczka we Francji ).
          Trafnym wydaje się tu być powiedzenie, że "wszystko co dobre szybko się kończy". Pokrzepiamy się jednak myślą, że jeszcze niecały rok i w podobnym, a może i większym składzie spotkamy się w Genewie ...

Katarzyna Krasowska